Tavana asılı halde bulunan adamın, kızı ve erkek arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı

Muğla’nın Yatağan İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen dolandırıcılık belgesi kapsamında Mehmet Karadağ‘ın konutunda jandarma takımları tarafından arama yapıldı. Yatağan’ın Bozarmut Mahallesi’ndeki meskende yapılan aramada Karadağ‘a ilişkin evrakta ‘ Ayşegül Bulut‘un isminin geçtiği belirlendi. Geçen 16 Mart günü gözaltına alınan ve jandarmadaki sorgusunda Bulut’un kuşkulu davranışlarda bulunması üzerine soruşturma genişletildi. Ayşegül Bulut‘un babası Samet Bulut’u, 25 Şubat 20022’de kendisini iple tavana asarak intihar ettiği, kendisinin de birebir gün ilaç içerek intihar teşebbüsünde bulunduğuna dair evrakının olduğu belirlendi.

“BABAM 16 YAŞIMDAN BERİ İSTİSMARDA BULUNDU”

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı gruplarının çapraz sorguya aldığı Ayşegül Bulut, “Babam 16 yaşından itibaren bana tekraren tecavüz etti. Bundan ötürü babamı öldürmek için bir bardak su içerisine 17 ilacı karıştırdım. Suyu babama içirdim. Fakat ölmedi. Bunun üzerine sevgilim Mehmet Karadağ ile babamı öldürmek için plan yaptık. Babam gece vardiyasına fabrikaya gitmek için meskenden çıktı.” dedi.

“İPLE ASARAK ÖLDÜRDÜK”

Cinayetin detaylarını anlatmaya devam eden genç kız “Mehmet ile konutumuzun karşısında bulunan boş konutta bekledik. Babam servis beklediği esnada dikkatini boş meskene çekmek için ses ve ışık çıkardık. Sesleri duyarak boş konuta yanlışsız yöneldiği esnada Mehmet karanlıktan faydalanarak babamı eter yahut gibisi bir ilaç ile bayılttı. Evvelce hazırladığım insülin iğnelerini babamın bedenine enjekte ettim. Babamı daha sonra intihar süsü vermek için iple asarak öldürdük” dediği öğrenildi.

3 KİŞİ TUTUKLANDI, ANNE SERBEST

Ayşegül Bulut‘un cinayeti itiraf etmesi üzerine jandarma takımları anne Penbe Bulut ve Mehmet Karadağ’ın ağabeyi Halil İbrahim Karadağ‘ı gözaltına aldı. Jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Ayşegül Bulut ile ‘kasten öldürme hatası’na katıldığı ileri sürülen Halil İbrahim Karadağ (40) ile dolandırıcılık cürmünden cezaevinde tutuklu bulunan Mehmet Karadağ tutuklandı, Penbe Bulut ise isimli denetim kaidesi ile serbest bırakıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir