Mehmet Aslantuğ: Bunları yapanlar vatanperverse, vatan haini olmayı göze alıyoruz

Türkiye Personel Partisi’nin (TİP) Muğla’dan milletvekili adayı olarak gösterdiği Mehmet Aslantuğ, Milas ilçesine bağlı Akbelen Ormanı’nda çektiği bir görüntüyü toplumsal medya hesabından paylaştı.

Termik santrallere linyit sağlayan açık maden ocağı için kesilen ağaçların olduğu alanda konuşan Aslantuğ, “Kendini bu vandallıkların önüne atan beşerler vatan haini ve bunları yapanlar da vatanperver ise, biz vatan haini olmayı göze alıyoruz. Hesap soracağımızı beyan ediyoruz” dedi.

Aslantuğ paylaşımında şu tabirlere yer verdi:

“Ülkenin bugününe ve yarınına değil, halkına ve halkının faydasına değil; birilerine çıkar sağlamak üzere bu türlü bir vahşete tanıklık ediyoruz.

Kâh burada Milas ormanlarında, kâh Kaz Dağları’nda, kâh Karadeniz’de ya da yurdun birçok yerinde insan hak ve özgürlüklerin peşine düşen arkadaşlarımız, ayrıca kederlere elini uzatan, vücudunu uzatan arkadaşlarımız; ‘kişisel konforundan’ vazgeçip kendini bu vandallıkların önüne atan beşerler vatan haini ve bunları yapanlar da vatanperver ise, biz vatan haini olmayı göze alıyoruz. Hesap soracağımızı beyan ediyoruz.

Yüzlerce köyü, köylüğü; insanın vicdanına emanet doğayı ve başka canları talan edenlere; yabanî, şahsi çıkarı için çocukların geleceğini çalanlara inat: ‘Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir. Kutlu olsun.’ ” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir