Bayrampaşa’da ’15 Temmuz Destanı’ kutlaması


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Bayrampaşa’da belediyenin düzenlediği coşkulu bir programla kutlandı. Şehitlerin dua ile anıldığı programda konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “7 yıl önceki hain kalkışmayı unutmadık, unutturmayacağız. Biz, FETÖ’nün ihanetini, milletimizin kahramanlığını kuşaktan kuşağa aktaracağız. Unutulmasın ki, bedeniyle tankın önünde duran, vatanı için ölüme her an hazır olan kahramanların ülkesidir Türkiye” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. yılı münasebetiyle Atatürk Parkı’nda coşkulu bir program düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Kur’an tilaveti, mehter gösterisi, protokol konuşmaları ve Türkücü Kürşat konseri ile sürdü. Başkan Aydıner ve Kaymakam Şenel şehit annelerine çiçek takdim etti. Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programa Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Garnizon Komutanı Muhabere Albay Coşkun Çelik, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur, Bayrampaşa Müftüsü Recep Eren, Bayrampaşa AK Parti İlçe Başkanı Ersin Saçlı, Bayrampaşa MHP İlçe Başkanı İsmail Aslan, şehit Ümit Yolcu’nun anne-babası Müzeyyen ve Sadık Yolcu, şehit Halil İbrahim Yıldırım’ın anne-babası Gazal ve Bahaddin Yıldırım, gaziler ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

 

“TARUMAR OLDULAR”

FETÖ’nün darbe teşebbüsü ile tarumar olduğunu belirten Başkan Aydıner, “FETÖ, 15 Temmuz 2016 akşamı büyük bir operasyona imza atmak istedi. Ancak hesaba katmadıkları çok önemli bir şey vardı… O da, Bayrampaşa halkının, İstanbul halkının ve aziz milletimizin kahramanlığıydı. Bu kahramanlık, bu feraset, bu cesaret karşısında tarumar oldular. Unutulmasın ki, bedeniyle tankın önünde duran, vatanı için ölüme her an hazır olan kahramanların ülkesidir Türkiye. 7 yıl önceki hain kalkışmayı unutmadık, unutturmayacağız. Biz, FETÖ’nün ihanetini, milletimizin kahramanlığını kuşaktan kuşağa aktaracağız. Bu vesileyle, vatanımız ve bayrağımız uğuruna 15 Temmuz gecesi şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Allah onlardan, onları yetiştiren analardan ve babalardan razı olsun.  Rabbim, aziz milletimize bir daha böyle kötü bir gece, kötü bir kâbus yaşatmasın. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.

Programda Kaymakam Şenel de bir konuşma yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir